/ Sie 1, 2016 / 2 komentarze / In Strony Internetowe - Uncategorized / By

Tania Strona Internetowa z systemem WordPress Łódź

WordPress z założenia platforma blogowa, sprawdza się jako doskonały CMS do stworzenia dowolnego portalu internetowego. Jego największą zaletą jest powszechna dostępność oraz łatwość i szybkość użytkowania. Równie ważne jest wsparcie aktywnej społeczności która liczy kilkanaście tysięcy osób na całym świecie. Jest to bardzo ważne szczególnie wtedy kiedy potrzebujemy pomocy podczas tworzenia strony internetowej.

Pomimo, że teoretycznie każdy może samodzielnie stworzyć dowolną stronę internetową korzystając np. z gotowych szablonów, to jednak aby zaprojektować naprawdę ładną i dobrą technicznie witrynę trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzę o językach HTML, CSS i PHP.
Przede wszystkim wiedza ta jest niezbędna do stworzenia indywidualnego projektu graficznego a także do odpowiedniej optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek.

System WordPress napisany jest w PHP, to popularny język skryptowy, za pomocą którego programista może napisać wszystko. Przy użyciu szablonów, wtyczek, funkcji WordPress-a oraz języka PHP można utworzyć praktycznie każdą witrynę internetową! Chcesz aby Twoja strona wyglądała całkiem inaczej niż pozostałe strony? W WordPress jest to możliwe, wystarczy utworzyć szablon o takim wyglądzie, jaki Cię interesuje.

Tania Strona Internetowa z systemem WordPress
motywy i wtyczki

Wybór odpowiedniego motywu to w zasadzie sprawa kluczowa i zarazem niełatwe zadanie. Przede wszystkim należy zastanowić się, co jest nam potrzebne. Jeśli np. planujesz szybko uruchomić swoją stronę internetową, to możliwe, że wystarczy jakiś gotowy moty, w którym ewentualnie dokonasz kilku modyfikacji. Jeśli natomiast oczekujesz, że Twoja strona internetowa będzie indywidualnym projektem graficznym musisz wziąć pod uwagę, że wykonanie tego projektu zajmie więcej czasu, ale za to Twoja strona na pewno wyróżni Cię z tłumu.

WordPress pomimo, że został napisany w języku PHP, sam w sobie jest tak naprawdę szkieletem programistycznym. Można używać PHP do modyfikowania wtyczek i motywów, ale tak naprawdę większość czynności wykonuje się przy użyciu tagów szablonowych.

Liczba dostępnych wtyczek do WordPress-a jest ogromna. Nie ma nawet najmniejszych szans, żeby przetestować wszystkie ani nawet nadążyć za zmianami. Wiele wtyczek jest dostępna za darmo, ale większość wersji pro jest płatna.

 

Powiązane tematy
2 Comments
  1. Mati

    No można by jeszcze wziąć pod uwagę Joomle, też fajne rzeczy można zrobić – chociaż faktycznie biorąc pod uwagę tempo rozwoju, ilość użytkowników i dostępność dodatków to WordPress zostawia konkurencję daleko w tyle……

    1. Piotrek

      WordPress to zdecydowanie trafiony wybór! uważam, że to najlepszy CMS w dodatkowy darmowy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *